Стріхарський: галузь чекає на завершення реформи державного архітектурно-будівельного контролю

Стріхарський: галузь чекає на завершення реформи державного архітектурно-будівельного контролю

Народний депутат України від фракції «Слуга народу» Андрій Стріхарський вважає вкрай необхідним для держави завершення реформи державного архітектурно-будівельного контролю.
Про це політик заявив під час свого виступу на засіданні круглого столу щодо реформи ДАБК, яке організувала Асоціація міст України.
«Працюючи в складі Тимчасової слідчої комісії Верховної ради з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, цілком очевидною є необхідність реформування відповідної галузі», — сказав Андрій Стріхарський.
Депутат нагадав учасникам круглого столу, що завершити реформу державного архітектурно-будівельного контролю планували до кінця 2020 року, але цей процес затягнувся через низку обставин, зокрема: невідповідність законодавчої бази, величезний супротив старої системи, а також кадрові проблеми та значну кількість відповідальних учасників процесу.
«Це в жодному разі не означає, що реформування буде якимось чином зупинено. Адже ми з колегами крок за кроком працюємо над повним завершенням цієї важливої реформи. Звісно ця робота потребує цілковитої співпраці Кабінету міністрів, Міністерства розвитку громад та територій з комітетом Верховної ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, громадськості», — додав Стріхарський.
На його переконання, потрібен узгоджений законодавчий акт, який об’єктивно врахує вимоги та побажання всіх суб’єктів, які залучені до процесу реформування.
«Це дозволить запровадити прозорий і єдиний для всіх учасників ринку механізм державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а також забезпечити повну імплементацію Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Дуже важливо, щоб в обов’язковому порядку було дотримано баланс інтересів надавачів та отримувачів послуг у сфері будівництва», — підкреслив Стріхарський.
На його думку, найбільш вдалою концепцією є перехід архітектурно-будівельного контролю, нагляду та реєстраційних функцій до трьох інституцій:
Державної інспекції архітектури та містобудування України, створеної в грудні минулого року;
Органів місцевого самоврядування;
Юридичних осіб, тобто професійних організацій, що отримають акредитацію Міністерства розвитку громад та територій.
«Будівельна галузь чекає на завершення реформи державного архітектурно-будівельного контролю. Вірю, що вже найближчим часом до Верховної ради буде подано остаточну версію законопроекту щодо його реформування», — додав Стріхарський.

\/ \/ \/\/\/\/\/\/\/ \/\/\/
Посилання з ресурсу RBC Україна :
https://www.rbc.ua/ukr/news/striharskiy-otrasl-zhdet-zaversheniya-reformy-1616146350.html

Стріхарський: «Будівельна галузь чекає на завершення реформи державного архітектурно-будівельного контролю»

Стріхарський: «Будівельна галузь чекає на завершення реформи державного архітектурно-будівельного контролю»

Народний депутат України від фракції Слуга народу Андрій Стріхарський вважає вкрай необхідним для…

Детальніше
Андрій Стріхарський: « Врегулювання  питань приєднання до інженерних мереж покладе край зловживанням та корупції в сфері будівництва»

Андрій Стріхарський: « Врегулювання питань приєднання до інженерних мереж покладе край зловживанням та корупції в сфері будівництва»

Народний депутат України від фракції Слуга народу Андрій Стріхарський спільно з іншими депутатами…

Детальніше
Андрій Стріхарський наполягає на гідному вшануванню пам’яті загиблих захисників України

Андрій Стріхарський наполягає на гідному вшануванню пам’яті загиблих захисників України

Верховна Рада України прийняла у першому читанні Проект Закону про внесення змін до…

Детальніше