Андрій Стріхарський, депутат від Черкащини, відвідав Німеччину та зустрівся з політиками Баварії

Андрій Стріхарський, депутат від Черкащини, відвідав Німеччину та зустрівся з політиками Баварії

Наприкінці березня, за розпорядженням Голови Верховної Ради України, народний депутат України, заступник голови німецько-української групи дружби в українському парламенті, Андрій Стріхарський відвідав Баварію, де мав декілька важливих зустрічей з метою посилення дружніх відносин та співпраці між Україною та Федеративною Республікою Німеччина у гуманітарній та військовій сфері.

Про це повідомляє ПРО ВСЕ.ck.ua.

Баварія прихистила у себе понад 190 000 українців, які були змушені покинути свої домівки внаслідок російської агресії. Майже кожне місто та передмістя допомагають нашій країні: організовують гуманітарні хаби, проводять благодійні концерти, заходи для збирання коштів на потреби українців.

Андрій Стріхарський був запрошений до Баварського ландтагу, парламенту федеральної землі Вільна держава Баварія, де, як представник українського парламенту, подякував німецьким колегам за допомогу та зустрівся з віцепрезидентом Державного парламенту, Карлом Фреллером.

Андрій Стріхарський відвідав Баварію

Умови тимчасового перебування вимушених переселенців, визнання українських дипломів про вищу освіту для українців, що мешкають в Баварії, гуманітарна сфера та ситуація на фронті в Україні — основні теми, що обговорювали політики.

На зустрічі Андрій Стріхарський зазначив важливість продовження передачі Україні далекобійної зброї та інших видів озброєння для скорішої перемоги.

«Нам потрібна увага всього світу: Україна не почала війну, ми захищаємося, але ми маємо її закінчити. Чим більшу підтримку отримає Україна, тим швидше це станеться», — наголосив народний депутат.

Він також додав, що головна мета України на 2023 рік — забезпечити своєчасну військово-технічну допомогу від наших партнерів.

«Ми не повинні допустити її сповільнення, оскільки це лише затягне війну», — додав він.

В той же день канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про передачу Україні 14 танків Leopard 2, а урядом Німеччини був схвалений черговий транш 12 мільярдів євро на військову допомогу Україні.

Стріхарський зустрівся з Фреллером

Віцепрезидент Баварського ландтагу Карл Фреллер, зазначив, що війна в Україні — це горе для всіх і будуть докладені максимальні зусилля задля того, щоб якомога швидше настала перемога України.

Після відвідання ландтагу Андрій Стріхарський провів зустріч з заступницею мера Мюнхену пані Катрін Габеншаден. Нардеп розповів про ситуацію на фронті та обговорив питання стосовно відбудови України та шляхи її реалізації.

Після цього українського парламентарія запросили до Державної канцелярії, до якої в той день прибули на запрошення міністерки з питань Європи та міжнародних відносин Мелані Гумль понад 30 українських дітей та напівсиріт співробітників українських силових структур. Пані Гумль висловила солідарність з Україною та українцями та обговорила питання допомоги українцям в Баварії.

Перебуваючи у Мюнхені, Андрій Стріхарський відвідав тимчасове місце проживання наших громадян, де мешкає понад 300 українців. На зустрічі з шукачами притулку з України провів розмову з Робертом Ганусом, керівником відділу у складі Управління з питань міграції та проживання Мюнхена та представниками міграційної ради Мюнхена. Сторони обговорили шляхи вирішення проблем українських біженців.

“Ми вдячні Німеччині за незламну солідарність. Передусім, за готовність німецького населення і надалі надавати тимчасовий прихисток українським громадянам. Німеччина вже прийняла понад 1 млн українців”, — зазначив Андрій Стріхарський.

Стріхарський також відвідав навчальний заклад Hans Carossa Gymnasium, де зараз навчаються українські діти. Ректор закладу Марку Гебер запевнив, що наші діти талановиті та працьовиті та всі хочуть повернутися додому. Звертаючись до учнів народний депутат попросив їх дочекатися перемоги.

Також Андрій Стріхарский був запрошений до Гуманітарного хабу, створеного Альянсом допомоги Україні Bündnis Ukraine Hilfe. Це асоціація, яка наразі об’єднує близько 350 приватних осіб усіх національностей та різноманітних асоціацій, що допомагають українським громадянам, які знайшли прихисток у Німеччині. Альянс допомоги Україні знаходиться під патронатом округу Нижня Баварія, президента округу Олафа Генріха та співпрацює з містом Ландсхут.

Олаф Генріх підкреслив, що організація постійно допомагає Україні, поставляючи гуманітарну допомогу у вигляді продовольчих наборів, одягу та всіх необхідних речей для українських громадян.

“Ми провели зустріч з одним з керівників Альянсу Берндом Єйнмайером і познайомились з пані Анною Вахле, яка робить великий вклад у нашу перемогу тим, що висвітлює історії наших людей, щоб усі дізнались і почули які звірства робить Росія на нашій землі. В ході бесіди обговорили питання співпраці між Альянсом допомоги Україні та Гуманітарним Хабом, який знаходиться в моєму окрузі, в місті Городище”, — розповів про зустріч народний депутат.

Анна Вахле зазначила, що перевезення допомоги дуже дороге та ризиковане. Вже 970 тонн офіційно перевезено в Україну, зараз передається два вантажі на тиждень.

Андрій Стріхарський пообіцяв посприяти зі свого боку в питанні логістики гуманітарної допомоги та подякував небайдужим людям Німеччини.

Після цього він був запрошений до Православної Церкви України (ПЦУ) у Мюнхені, де разом з генеральним консулом України Юрієм Ярмілком зустрівся з духовенством та відвідав службу, на якій були піднесені молитви за Україну.

Стріхарський та Ярмілко

“Ця поїздка була дуже насиченою зустрічами. Я побачив велику підтримку України, велику надію та впевненість в нашій перемозі. Ми цінуємо підтримку України з боку Баварії. Свідченням цього є відзначення К. Фреллера як заступника Голови Баварського ландтагу Почесною грамотою Верховної Ради України. Ми надаємо великого значення діяльності Постійної українсько-баварської робочої комісії, як органу, що здійснює координацію двосторонньої співпраці”, — каже Андрій Стріхарський.

Німеччина і зокрема Баварія залишаються надійними друзями та партнерами України в боротьбі з агресором. І ця співпраця буде тільки поглиблюватись і зараз, і після перемоги.

З Днем Вишиванки!

З Днем Вишиванки!

З Днем Вишиванки!

Детальніше
Умань. 28.04.2023. Не забудемо!

Умань. 28.04.2023. Не забудемо!

Цієї ночі росія здійснила черговий терористичний акт проти українців. Зокрема, ракети поцілили у…

Детальніше