Андрій Стріхарський, народний депутат: “Екологічну проблему річки Рось буде вирішено”

Андрій Стріхарський, народний депутат: “Екологічну проблему річки Рось буде вирішено”

Народний депутат України Андрій Стріхарський провів зустріч з міністром захисту довкілля та природних ресурсів Русланом Стрільцем для розв’язання проблеми річки Рось, що перебуває на межі екологічної катастрофи. Участь в зустрічі також взяла голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Про це повідомляє ПРО ВСЕ.ck.ua.

Рось забезпечує водою близько 500 тисяч людей, що проживають у Вінницькій, Київській, Житомирській та Черкаській областях. Мешканці таких міст, як Біла Церква, Умань, Корсунь-Шевченківський, Богуслав та інших, кілька сотень сіл, селищ, близько трьох тисяч підприємств промисловості, сільські та рибні господарства, понад дві тисячі ставків, тринадцять малих гідроелектростанцій отримують воду з Росі.

При цьому екологічні нормативи якості води свідчать про надзвичайно високий рівень забруднення. Річка буквально на межі загибелі, що загрожує екологічною катастрофою для всього регіону та витрати величезних бюджетних коштів для налагодження нової системи водозабезпечення.

“Ми неодноразово звертали увагу на ситуацію з річкою Рось, разом з активістами та місцевою владою проводили експертні дослідження, збирали висновки. У листопаді минулого року ініціативними громадянами була оприлюднена петиція про розробку та здійснення проєкту щодо порятунку річки з подальшим використанням його для відновлення водності всіх рік України та їх приток – малих річок. У березні петиція набрала 25 000 голосів, президент розглянув та підтримав її. Сьогоднішня зустріч з паном міністром — важливий крок, оскільки ми розробили та затвердили дорожню карту проєкту”, — повідомив Андрій Стріхарський.

Згідно з розробленим планом, буде створено робочу групу з народних депутатів, які представляють округи Вінницькій, Київській, Житомирській та Черкаській областей, де тече Рось. В групу також увійдуть співробітники міністерства захисту довкілля та природних ресурсів і фахівці різного рівня та напрямку, для комплексного підходу щодо розв’язання даної проблеми.

“Вже на початку травня відбудеться виїзна нарада робочої групи на моєму окрузі в Корсунь-Шевченківському. Вона затвердить план робіт, які почнуться цього літа. Рось завжди була чистою та мальовничою, наше завдання повернути їй цю чистоту та зберегти для країни й нащадків”, — додав Андрій Стріхарський.

Народний депутат подякував міністру за надзвичайно продуктивну зустріч та висловив впевненість, що в річці Рось, що має колосальне економічне, екологічне та рекреаційне значення буде чиста вода.

“Хочу нагадати, що забезпечення екологічної безпеки є складовою Формули миру України, а забезпечення доступності управління водними ресурсами та санітарією є однією з глобальних Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року. Тому в цьому питанні ми виконуємо державні зобов’язання та робимо все можливе, щоб підвищувати якість життя наших громадян”, — підсумував Андрій Стріхарський.

З Днем Вишиванки!

З Днем Вишиванки!

З Днем Вишиванки!

Детальніше
Умань. 28.04.2023. Не забудемо!

Умань. 28.04.2023. Не забудемо!

Цієї ночі росія здійснила черговий терористичний акт проти українців. Зокрема, ракети поцілили у…

Детальніше