В рамках роботи групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина, як заступник співголови групи, разом із співголовою групи, колегою, пані Галиною Янченко, обговорили в режимі відеозв’язку із німецькими партнерами по міжпарламентських зв’язках питання захисту інвестицій в Україну.
Тематика вкрай важлива. Тому за результатами відеоконференції узгоджено та прийнято чіткі та конкретні меседжі, які будуть сформовані у формі прямих рекомендацій до виконання для Кабінету Міністрів України.
Крім того, продовжую роботу над окремим пластом в цьому питанні, — а саме ініціюванням змін до окремих інсуючих законодавчих актів, що сьогодні стримують надходження можливих інвестицій в Україну. Про що, згодом, буду детальніше інформувати.
Хочу відзначити, що Німеччина є четвертим за величиною інвестором України, це стратегічно важливе партнерство!
Загалом, учасниками відеоконференції було обговорено наступні питання:
Про першочергові кроки Верховної Ради України для захисту інвестицій та розвитку взаємовідносин україно-німецького бізнесу.
Про спільну підготовки пропозицій до Кабінету Міністрів України від обох сторін, щодо покрокових дій стосовно захисту інвестицій в Україні.
Про процес розробки практичних рекомендацій та залучення додаткових інструментів, які Україна могла б використовувати для збільшення німецьких та інших іноземних інвестицій в Україну.
Також хочу додати, шо проєкт «Україна в Європі» прагне вносити довгостроковий вклад у зміцнення парламентської роботи в Україні і поліпшити практичні знання й досвід в стосунках між ЄС та Німеччиною і Україною. Вся програма діяльності зосереджена на пов’язаних з ЄС, темах, діалозі, навчанні та обміні досвідом між парламентаріями та їх співробітниками, з політичними діячами та експертами з ЄС, а також українського громадянського суспільства.