Стріхарський: «Будівельна галузь чекає на завершення реформи державного архітектурно-будівельного контролю»

Стріхарський: «Будівельна галузь чекає на завершення реформи державного архітектурно-будівельного контролю»

Народний депутат України від фракції Слуга народу Андрій Стріхарський вважає вкрай необхідним для держави завершення реформи державного архітектурно-будівельного контролю. Про це політик заявив під час свого виступу на засіданні круглого столу щодо реформи державного архітектурно-будівельного контролю, яке організувала Асоціація міст України.

«Працюючи в складі Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, цілком очевидною є необхідність реформування відповідної галузі», – сказав Андрій Стріхарський.

Депутат нагадав учасникам круглого столу, що завершити реформу державного архітектурно-будівельного контролю планували до кінця 2020 року, але цей процес затягнувся через низку обставин, зокрема: невідповідність законодавчої бази, величезний супротив старої системи, а також кадрові проблеми та значну кількість відповідальних учасників процесу.

«Це в жодному разі не означає, що реформування буде якимось чином зупинено. Адже ми з колегами крок за кроком працюємо над повним завершенням цієї важливої реформи. Звісно ця робота потребує цілковитої співпраці Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку громад та територій з Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, громадськості», – заявив А. Стріхарський.

На його переконання, потрібен узгоджений законодавчий акт, який об’єктивно врахує вимоги та побажання всіх суб’єктів, які залучені до процесу реформування. «Це дозволить запровадити прозорий і єдиний для всіх учасників ринку механізм державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а також забезпечити повну імплементацію Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Дуже важливо, щоб в обов’язковому порядку було дотримано баланс інтересів надавачів та отримувачів послуг у сфері будівництва», – підкреслив Андрій Стріхарський.

На думку політика, найбільш вдалою концепцією є перехід архітектурно-будівельного контролю, нагляду та реєстраційних функцій до трьох інституцій:

1) Державної інспекції архітектури та містобудування України, створеної в грудні минулого року;
2) Органів місцевого самоврядування;
3) Юридичних осіб, тобто професійних організацій, що отримають акредитацію Міністерства розвитку громад та територій.

«Будівельна галузь чекає на завершення реформи державного архітектурно-будівельного контролю. Вірю, що вже найближчим часом до Верховної Ради України буде подано остаточну версію законопроекту щодо його реформування», – заявив Стріхарський.

З Днем Вишиванки!

З Днем Вишиванки!

З Днем Вишиванки!

Детальніше
Умань. 28.04.2023. Не забудемо!

Умань. 28.04.2023. Не забудемо!

Цієї ночі росія здійснила черговий терористичний акт проти українців. Зокрема, ракети поцілили у…

Детальніше